אירועים בישיבהחדשות

ל”ג בעומר: הדלקת ראש המקובלים המקובל הצדיק רבי בניהו שמואלי שליט”א ראש ישיבת המקובלים נהר שלום במירון תש”פ – מצורפת גלריה

למרות הקורונה עשרות אלפי מנות חולקו למשפחות ברחבי הארץ  לראשונה מזה למעלה מ-30 שנה מעמד ההדלקה המיוחד בשמן זית נערך בעיר צפת  כ-1000 איש לקחו על עצמם דפים מהזוהר הקדוש ללימוד במהלך יום ל”ג בעומר.

התיקונים שעורכת ישיבת המקובלים ‘נהר שלום’ התפרסמו בכל העולם היהודי ונודעים בסגוליותם המיוחדת, אבל התיקונים שנערכים כל שנה לאורך שבוע שלם לפני יום ל”ג בעומר, יום הילולת רבי שמעון בר יוחאי, הם ככל הנראה מעמדי המקובלים הגדולים ביותר בתבל, מעמדים המסוגלים לישועות נפלאות, ולאורך השנים נקשרו בהם אינספור סגולות ומופתים.

הסדר המיוחד שנתקן ע”י גדול המקובלים הצדיק רבי בניהו שמואלי כולל תפילות מיוחדות, לימוד זוהר וקבלה וסודות התורה, תיקונים נסתרים, סעודות מצווה והדלקות מיוחדות לפי סודות הקבלה. אלא שהשנה, בעקבות מגפת הקורונה שפגעה באופן קשה בקהילות יהודיות ברחבי תבל, החליטו ראשי ישיבת המקובלים לערוך סדר תיקונים לימוד ותפילות מיוחדים בעיר הקודש צפת, על מנת לבטל את רוע הגזירה.

גלריית תמונות:

previous arrow
next arrow
Slider

גלריית וידאו:

אהל ענק ועשרות אלפי מנות

בכל שנה, כבר מיד לאחר חג הפסח עולים מנהלי ישיבת ‘נהר שלום’ למירון על מנת להכשיר את המקום לקליטת מאות רבות מתלמידיו של הרב שמגיעים שבוע לפני יום ל”ג בעומר כדי להתחיל בהכנות לקראת היום הנשגב. ראש הישיבה רבי בניהו שמואלי, יחד עם מאות מקובלים נכנסים לממד אחר של זמן, לומדים מתפללים ועוסקים בתורת הסוד 24 שעות ביממה, יומם ולילה לא ישבותו, ועורכים תיקונים נסתרים למען תומכי הישיבה, עם ישראל השרוי בגלות, ולמען כל חולי עמך בית ישראל.

כלל המעמדים נערכים באהל ענק שמוקם סמוך לציון הקדוש ובו למעלה מ-1000 מקומות ישיבה. באהל שלאורך כל השבוע שלפני ל”ג בעומר מתקיימות בו פעילות, נערכות מידי יום שלוש סעודות רבות משתתפים לכל מאן דבעי.

לאורך כל הימים ועד למוצאי יום הילולא עצמו, מחולקות עשרות אלפי מנות בשר ויין כיד המלך לכל מי שמגיע למקום במסגרת הכנסת האורחים של ישיבת ‘נהר שלום’ ששמעה יצא למרחוק.

בשבת שלפני ל”ג בעומר, נערך מידי שנה מעמד מרגש במיוחד שמלכד את כל תלמידי הרב מכל הארץ שמגיעים לשבת של התרוממות והתעלות לקראת היום הקדוש, יום קבלת תורת הנסתר מפי רבי שמעון בר יוחאי זכותו תגן עלינו. בליל שבת קודש נושא מורנו ראש הישיבה שליט”א את משא קודשו המרכזי ומביא מחידושיו המיוחדים בתורת הנסתר והנגלה ובענייני דיומא.

בשבת לפנות בוקר עולים בצוותא לציון הרשב”י זיע”א לקריאת התילים בהשתפכות הנפש ולאחר מכן התפילה בנץ החמה בנועם שיח. בשבת בצהריים, נערך מעמד רווי הוד של לימוד כל ספר הזוהר עשר פעמים בחלוקה לכלל המשתתפים בתענית דיבור ובשקידה עצומה למשך שעתיים וחצי. לאחר מכן, ברעווא דרעווין ראש הישיבה המקובל רבי בניהו שמואלי שוב נושא דברים לקהל הרחב שטבל את מוחו בלימוד ספר הזוהר וצמא לשמוע דבר ה’. במוצאי שבת נערכת סעודה רביעית כמקובל בשירה בשמחה ובזמירות.

ביום ההילולא עצמו, מלב שלושת הסעודות שנערכות בדומה לשלושת סעודות שבת שכן באדרא רבה קרוי רבי שמעון “שבת”, מחולקות עוד עשרות אלפי מנות וח”י רוטל לעשרות האלפים הפוקדים את האהל של ישיבת ‘נהר שלום’ במקביל למעמדי חלאקה שנערכים במקום ע”י המקובל רבי בניהו שמואלי סביב השעון, כאשר מליל ל”ג בעומר ועד מוצאי ל”ג בעומר הוא כמעט שאינו עוצם את עינו, ועסוק בענייני היום הקדוש, חיזוק של הציבור, תיקונים ופדיון נפש לזקוקים לרפואה ישועה והצלחה.

“אתה הראת לדעת”

השנה, לראשונה מזה למעלה מ-30 שנה שבהן התקיימו המעמדים כסדרם ובאופן קבוע במירון, בעקבות הקורונה, המעמד המיוחד התקיים בעיר המקובלים צפת. על מנת לשמור על הנוהג להאכיל יהודים לפני יום ההילולא, מוסדות ‘נהר שלום’ חילקו סעודות שבת מלאות למאות משפחות ברחבי הארץ, חבילות מהודרות שכללו בשר דגים וכל מטעמים, וזאת באמצעות נקודות חלוקה בטוחות ומסודרות.

בימים שלפני יום ההילולא המקובל רבי בניהו שמואלי ותלמידיו קיימו סדר לימוד בסודות הרשב”י הקדוש ובספרא דצניעותא עד לרגע השיא, בבחינת “אתה הראת לדעת” שבו נערך מעמד ההדלקה המסורתי בשמן זית, המסוגל ביותר לפי תורת הסוד לבנים צדיקים ולכלל הישועות.

לאחר מעמד ההדלקה המרגש, שבו הוזכרו בפרטות ידידי הישיבה לברכה ישועה והצלחה, נסע ראש הישיבה המקובל רבי בניהו שמואלי למירון להדלקה המרכזית שהועברה בשידור ישיר לכל רחבי תבל. כשהוא עומד עם שרביט ההדלקה בידו, אמר המקובל רבי בניהו שמואלי כי הוא רואה בעצמו שליח של כל אותם רבבות יהודים שכמהה נפשם לרבי שמעון ולא יכלו לעלות, והוא מדלק בשמם ומכוחם את האבוקה לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זי”ע.

עוד אמר בהתייחס לתקופה קשה זו שבה נמנע מיהודים לעלות להר הקדוש כי “כמו שאדם שזקוק לרופא נוהג ללכת לרופא, אבל לעיתים כשאדם לא יכול ללכת, הרופא בא אליו. כך השנה, שאנו לא יכולים לעלות לרבי שמעון, רבי שמעון יורד ומגיע לכל בתי ישראל באופן נדיר ומיוחד, ואוסף את תפילותיהם של בני ישראל ומביא אותם עד כסא הכבוד”.

במקביל, לאורך כל יום ל”ג בעומר נשלחו אלפי מנות מזון עשירות לבתיהם של כל מסיימי הזוהר. מוקדים בלמעלה מעשרה ערים ריכזו את החלוקה המיוחדת שהשביעה אלפי ילדים ומשפחות.

חלוקת אלפי דפי זוהר

השנה מאחר ולא היה ניתן ללמוד יחד את סדר הזוהר ושאר הסדרים המיוחדים בתורת הסוד, נעשתה חלוקה של כלל הפרקים בזוהר הקדוש כאשר כ-1000 יהודים נרשמו באופן מקוון, לקחו על עצמם דפים ללמוד וקשרו את עצמם בקשר בל ינתק עם תורתו של בעל ההילולא. כלל הנרשמים קיבלו גם הם סעודות כיד המלך לביתם לפי הנוהג המקובל שמונהג זה עשרות בשנים בישיבת ‘נהר שלום’.

בנוסף נערכו מעמדי תיקונים ובראשם התיקון הנשגב “פדיון נפש” שידוע כמסוגל ביותר לישועות מעל דרך הטבע, ובפרט ביום ל”ג בעומר, כאשר המקובל רבי בניהו שמואלי ותלמידיו שליט”א והזכירו את השמות והתפללו באופן מפורט על כל אחד מתומכי הישיבה שזכו להחזיק בכספם את המקובלים שעורכים עבורם ועבור כל עמך בית ישראל תיקונים מיוחדים כל השנה.

⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡

לרשימת תפוצה ב-WhatsApp לשלוח את המילה “חסה” למספר: 052-3325778
או לחץ באייקון הבא 👇👇:

כתבות קשורות

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות