אירועים בישיבהחדשות

מקרבים את הגאולה: מעל 1,000 משתתפים במעמד קריאת הזוהר של ישיבת נהר שלום

המעמד המיוחד שנוסד בהוראת המקובל רבי בניהו שמואלי, מתקיים זו השנה השלישית ברציפות בישיבת ‘נהר שלום’ בימי החנוכה .המשתתפים נכנסו להגרלה על עשרות מוצרים יקרי ערך – תרומת נדיבי עם הפועלים למען גאולת עם ישראל.


מחזה מרגש כזה לא רואים בכל יום: ביום שני, נר שני של חנוכה התכנסו למעלה מ-1000 יהודים לישיבת נהר שלום בירושלים, שבראשותו של המקובל רבי בניהו שמואלי שליט”א, לקריאת כל ספר הזוהר במשך למעלה מ-10 פעמים ברצף, כפי הסגולה הידועה של רבי שמעון בר יוחאי זי”ע, שאמר כי קריאת הזוהר מסוגלת ליציאה מהגלות ברחמים.
כבר מיד לאחר הדלקת הנרות, זרמו למתחם הישיבה בנחלאות עוד ועוד יהודים כאשר כל 70 יהודים שקראו במשך שעתיים רצופות, סיימו יחד את כל הזוהר הקודש. במהלך המעמד המרגש נערכה תפילה מיוחדת להצלת עם ישראל וקירוב הגאולה, כאשר המשתתפים קראו את הזוהר בהתלהבות אדירה, בהם גם עשרות ילדים ונערים בלע”ה, תינוקות של בית רבן שלא טעמו טעם חטא, שהשתתפו בהגרלה מיוחדת משלהם.
לאחר המעמד נערך סיום על ספר הזוהר הקדוש, בליווי תזמורת וכיבוד כיד המלך, ולאחר מכן נערכה הגרלה על עשרות מוצרים יקרי ערך. החל ממוצרים בשווי עשרת אלפים ש”ח, וכלה במתנות בשווי מאות שקלים. יש לציין כי זו השנה השלישית שמוסדות נהר שלום עורכים מעמדי קריאת הזוהר לגאולת עם ישראל, כאשר מידי שנה כמות המשתתפים עולה באופן משמעותי, ועוד ועוד יהודים מבקשים להצטרף למעמדי התיקון המיוחדים הללו.
הסגולה המיוחדת מופעה בזוהר הקדוש, שבו נכתב כי באמצעות ספר הזוהר אפשר לזכות לצאת מהגלות ברחמים, דהיינו ללא ייסורי חבלי משיח. “ובגין דעתידין ישראל למטעם מאילנא דחיי דאיהו האי ספר הזוהר, יפקון ביה מן גלותא ברחמי” (ובגלל שעתידים ישראל לטעום מעץ החיים שהוא ספר הזוהר הזה, ייצאו בזכותו מהגלות ברחמים) פרשת נשא (קכ”ד ב).

previous arrow
next arrow
Full screenExit full screen
Slider

צילום: יהודה זקן

לוח תוצאות

כתבות קשורות

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close
Close